Draker RTU 400ml

Kullanıma Hazır, Mikrokapsüllenmiş Böcek İlacı

Geniş etki yelpazesine sahip ani öldürücü ve 90 gün kalıcı etkili bir üründür. Çatlaklara, boşluklara, böceklerin yürüdüğü ve ulaştığı alanlara uygulayınız. Yüzey gözenekliliğine bağlı olarak, 50-60 metrekarelik yüzey için 400 ml ilaç kullanılabilir.

ETKİ MEKANİZMASI

FAZ1 : Drakerin ilk etkisi serbes fazda ortaya çıkan solunum ve temas yoluyla harekete geçen etken maddelere bağlıdır. Böcekler birkaç dakika içerisinde zehirlenme belirtileri gösterir koordinasyon ve hareket yeteneklerini kaybederler. Böcekler yuvalarından çıkarak uygulama yapılan alandan kaçma eğilimi gösterirler. (FLUSHOUT ETKİSİ)

FAZ2 : CYPERMETHRİN mikrokapsülleri böcek kovucu etki göstermez ve böcek uygulama yapılan alandan geçerken böceğin gövdesine yapışırlar. Etken madde temas yoluyla emilir (REZÜDÜEL ETKİ)

Böcekler yuvalarına veya sığınaklarına dönerler ve mikrokapsülleri basit siziksel temas yoluyla birbirlerine bulaştırırlar. Böylece uygulamanın yapıldığı yüzeyden geçmeyen böcekler de etkilenirler (DOMİNO ETKİSİ) yüzeyde bulunan toz ve diğer materyallerle karışan daha küçük boyutlu mikrokapsüller ise, organik kalıntılarla beslenen böcekler tarafından yutulur vr ölümlerine neden olur.

Bileşimi

Cypermethrin0,30 gr
Tetrametrin0,06 gr
Piperonil Butoksit0,30 gr
Su ve yan formüller99,34 gr

Kullanım Alanı

Kene, Karınca, Sivrisinek, Karasinek, Hamam böceği, Tatarcık mücadelesinde Bakanlıkça ruhsatlı haşere ilacıdır. Evler, iş yerleri, ahırlar, bahçeler ve açık alanlar. Köpek kulübelerinin ve kedi / köpek yataklarının işleme tabi tutulması için uygundur.